Tegemist on Paide kogukonnakeskuses alguse saanud ettevõtmisega. Weloparki arendavad peamiselt Alo, Rainer, Jan, Tiit, Argo ja Indrek.

Mõte on lihtne: koguda vanu jalgarattaid, teha need korda ja anda kasutusse (st laenutada välja). Eesmärgiks nii taaskasutus, linnaruumi inimsõbralikum kasutus kui tervislikud eluviisid.

2010 sügisel toetas meid EAS (Kohaliku Omaalgatuse Programm) läbi MTÜ KultuurPaide 25 000 krooniga. Oleme soetanud ja remontinud rattaid, ostnud hoolduseks vajalikke tööriistu, velosid ka pisut tuuninud (numbrimärgid ja kleepsud).

 

Welopark asub Paide kesklinnas. Kui tuled Mäost, siis sõida otse mööda Tallinna tänavat peaaegu keskväljakuni ja vaata hoolega vasakule. Koha tunned selle ülaloleva pildi järgi kergesti ära. Kui tuled Türi poolt, siis sõida üle keskväljaku Tallinna tänavale ja hoia vaadet paremal.

Oleme avatud praegu E-N kell 10-14 aga alati tasub ka helistada või meilida (welo@weissenstein.ee, tel 5665 8752). Ootame appi vabatahtlikke, et lahtioleku aegu pikendada.

Rataste laenutamise kohta vaata lähemalt lehelt “Laenutus“.